ul. Pogodna 3 | Stargard


  Kontakt : tel. 91 573 73 39, tel. kom. 601 727 600

Stomatologia zachowawcza

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do lekarza stomatologa, jest próchnica. Zachowawcze leczenie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby na świecie. Nasi specjaliści-pasjonaci stomatologii estetycznej, oferują profesjonalne usługi najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Materiały, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Leczenie zębów odbywa się całkowicie bezboleśnie. Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym jest najczęściej spowodowany obawą o doznanie bólu. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług, ale przeprowadzamy zabiegi bezboleśnie, dbając o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Leczenie zachowawcze obejmuje:

  • Specjalistyczne porady stomatologiczne
  • Leczenie próchnicy niepowikłanej ( bez reakcji ze strony miazgi)
  • Kosmetyczną odbudowę złamanych zębów
  • Leczenie nadwrażliwości zębów

Wypełnienia kosmetyczne

Stare, niekształtne wypełnienia zastępujemy doskonałej jakości materiałami. Wypełnienia formujemy w taki sposób, aby ich trójwymiarowa struktura odzwierciedlała budowę naturalnego zęba. Odtworzenie budowy anatomicznej właściwej dla danego zęba ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla prawidłowej artykulacji. Kolor wypełnienia dopasowujemy do koloru zębów Pacjenta, co sprawia, że jest ono niewidoczne. Materiały do wypełnień, których używamy, cechuje wytrzymałość i stabilność koloru, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem zarówno w zębach przednich, jak i bocznych.

Wkłady koronowe (Inlay, Onlay, Overlay)

W przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień stanowią wkłady koronowe typu inlay, onlay lub overlay. Wkłady koronowe są najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem brakujących tkanek zęba. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych). Wykonuje się je we współpracy z w pracownią protetyczną na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany, dzięki czemu są trwałe, idealnie dopasowane kolorystycznie do zębów i odporne na ścieranie.