ul. Pogodna 3 | Stargard


  Kontakt : tel. 91 573 73 39, tel. kom. 601 727 600

Wybielanie zębów

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez w gabinecie. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

O BEYOND™ – Bezpieczeństwo

AKCELERATOR WYBIELAJĄCY: technologia oparta jest na zimnym, niebieskim świetle, przefiltrowanym przez 12000 światłowodów oraz specjalny układ optyczny, co sprawia, że szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR) jest całkowicie wyeliminowane. Akcelerator oraz żele BEYOND™ posiadają medyczne certyfikaty CE, FDA oraz ISO i są jednymi z najbardziej bezpiecznych na rynku stomatologicznym. Zabieg wykonywany jest wyłącznie pod nadzorem stomatologa, co jeszcze zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

WRAŻLIWOŚĆ: Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

wybielanie-stargard

Jest to metoda, w której kontrola nad wykonywanym zabiegiem oraz jego przebiegiem jest w rękach pacjenta. Zabieg wybielania wykonuje się w domu i trwa on od 5 do 12 dni. Pacjent otrzymuje od nas nakładki wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków oraz specjalny żel wybielający. W warunkach domowych pacjent aplikuje żel do nakładek i umieszcza je na zębach za dnia lub w czasie snu.

Efekt pojawia się stopniowo, wraz z czasem użytkowania nakładek. W czasie trwania kuracji zalecana jest tzw. „biała dieta”. Należy unikać napojów i pokarmów, które powodują przebarwienie zębów min. kawa, herbata, czerwone wino, napoje barwione, papierosy. Jest to bardzo ważne w trakcie trwania wybielania jak i 3-7dni po jego zakończeniu, ponieważ szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłanianie barwników.

Efekt wybielania uzależniony jest od diety i indywidualnej podatności pacjenta. Utrzymuje się on około dwóch lat.